Ücretsiz Ders Kitaplarımız Geldi

Türkçe ve Türk kültürü dersleri öğretmeni Salih Bircan,  anavatan Türkiye’den gönderilen ücretsiz ders kitaplarını teslim aldı. Bu hafta içinde kitapları öğrencilere sınıfta dağıtacağını açıklayarak ” Türkiye’de devam etmekte olan ücretsiz ders kitabı dağıtımı bu yıl yurtdışındaki öğrenciler için de  uygulanmaya başladı. Türkçe ve Türk Kültürü derslerimize katılan her öğrenciye ders kitabı ve çalışma kitabı olmak üzere ikişer kitap gönderilmiştir. Ders kitapları öğretmenlere kaynak olması yanısıra öğrencilerin derse daha ciddiyetle yaklaşmasına vesile olacak, renkli sayfalar öğrencilerin ilgisini daha çok çekecektir. 6 aralık pazartesi günü gittiğim Nancy Ecole Moselly ‘deki öğrenclerim ders kitaplarını sevinçle karşıladılar ve kitaplar için çok teşekkür ettiler. Anavatanları Türkiye Cumhuriyeti’ nin kendilerine sahip çıktığını, öğrenimleriyle yakından ilgilendiğini daha derinden hissettiler. Öğrenci andımızı, İstiklal Marşımızı kitaplarına sarılarak öyle içten okudular ki duygu yoğunluğundan yüreğimin kabardığını hissettim. Ailelerin ve okul yöneticilerinin de bu uygulamayı yerinde bulduğunu gözlemledim. ”  sözleriyle duygu ve düşüncelerini ifade etti.

  T.C Strazburg Başkonsolosluğu Eğitim Ataşesi Abdurrahman Topal da 7500 öğrenci için ikişer kitap geldiğini söyledi.  Ücretsiz ders kitapları ataşeliğe bağlı öğretmenler tarafından Schiltigheim’deki DİTİP binasında 5 aralık 2010 pazar günü teslim alındı.                                                                                    

Öğretmen Salih Bircan ve Dernek başkanı Hüseyin Tanlı ders kitaplarını teslim alırken

Reklamlar

Bir Yanıt

  1. orada taaaaaaaa uzaklarda çocukların bilgiye doyurmaya çalışan çalışkan bir öğretmen,yaptıklarının gururu gözlerinden okunan pırıl pırıl öğrenciler………muhteşemsiniz.başarılarınızın devamını diliyorum.hepsi çok güzel

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: